Dovolená se psy v Itálii

9.8.2018

 

Koncem června jsme se rozhodli jet na dovolenou se psy do kempu do Itálie. Čtyři psy nám doma pohlídal kamarád a my tak mohli vyrazit jen se čtyřmi mladými. V ČR panovaly tropy, tak jsme museli naplánovat odjezd na noc a jet co to dá. Jeli jsme ještě kousek pod Ravennu, tedy 1150 km. Tak dlouhé letní cestování s tolika psy a ještě bez klimatizovaných boxů se musí naplánovat. Jízda v poledne nepřipadá v úvahu. Krmení doma proběhlo už v 15 h a celé odpoledne jsme hlídali, kolik toho psi vypili. Ve 21 h jsme naložili každého psa samostatně do čtyř boxů, aby měli pohodlí a nehřáli se navzájem o sebe. Cesta byla celkem rychlá, na tři venčení a rychlý dvou hodinový spánek v Itálii. V 10 h jsme už byli zaparkovaní na místě a teplota byla taktak. Výborně se nám osvědčil multiteploměr, který nám ukazoval teplotu v jednotlivých boxech a dětská chůvička umístěná vzadu nad boxy.

Celý pobyt probíhal neskutečně klidně. Dokonce jsme museli chodit psy kontrolovat, v podstatě pořád spali. Dlouhé výlety jsme nedělali, jen malé kratší procházky po okolí. O trénování v takových teplotách jsme ani neuvažovali. Nebyl zde vhodný povrch ani teplota. Nicméně psům se dovolená určitě líbila. I já bych rád prospal celý týden.

Cestu domu jsme odjeli ve stejném duchu jako do Itálie. Záměrně jsme nepřijeli domů v noci, protože vítání se zbytkem smečky bylo dost hlučné.

Aktuality