Závod Ježdění na Valše v Louce

2.10.2018

 

 

O víkendu 21.-22.9 se konaly závody Ježdění na Valše v Louce

Závody se tradičně pyšnily rodinnou atmosférou s velice náročnou tratí a parádním občerstvením. Počasí vyšlo na jedničku a my jsme si s celou rodinkou i smečkou užili krásný závodní víkend. Já jsem nastoupil do kateg. SC2 (koloběžka a 2 psi). Postavil jsem proti sobě 2 generace psů. Ročního Butche proti 7,5 letému Drupimu. Drupi už je skutečně veterán a v rychlosti ho Butch předčil. Do kopce to bylo zase naopak. Po oba dva dny jsme si dojeli ve výborném čase pro 1. místo v kategorii. Mého Juliho a Marse jsem půjčil kamarádům Michalovi a Láďovi, se kterými společně trénujeme naše smečky. Psi se tak lépe učí předjíždět a nevšímat si ostatních psů, což je velmi důležité. A zároveň tam působí určitá rivalita, být vepředu.

Můj Juli si doběhl s Michalem a dalšími třemi psy pro nejlepší čas ve spřežení a Mars s Láďou pro 3.místo v SC1 (koloběžka a 1 pes). Jsem nadšený, že si všichni naši mladí psi zaběhli bez zaváhání svůj první závod. Třešničkou na dortu jsou medailová místa v různých kategoriích. Za pořadateli je každý rok vidět kus práce a je fajn se sem vracet. Tak zase za rok…

Ve čtvrtek odjíždíme na MS do Polska, které pořádá federace ICF. Zde budu startovat v kategorii koloběžka s jedním psem. Na start se postavím s Drupikem. Rychlostně už nebude tak dobrý, jako mladší psi, ale jeho oddanost a chuť k práci je stále 100 %, i když už je to veterán, jako já. Rád bych jel s Butchem, ale ten nesplňuje podmínku věku a to 18 měsíců, těch dosáhne bohužel až těsně po závodech. O MS  vás budu rád informovat příště.

 

Aktuality