Komunikační lekce s Lenkou Blachovou – 27.-28.4.2018

14.5.2018

 

Pro ty, co se s výrazem „komunikační lekce“ doposud nesetkali, máme krátký popis.

Ve zkratce jde o lekce psí komunikace, které jsou zcela v režii psů a lidé do nich nijak nezasahují. Komunikační dvojice, či trojice, jsou opravdu pečlivě vybírány, aby zde šlo o komunikaci, ne o konflikt. 

Jak lépe pochopit své mazlíčky bylo možné zjistit na semináři ve dnech 27.4.-28.4.2018 s Lenkou Blachovou z psí školy KOIRA, která předávala užitečné rady a informace.

Cílem komunikačních lekcí je naučit se číst psí signály, umožnit svému psovi bezpečnou komunikaci a případně zjistit, že nelehká situace se dá řešit i jinak, než přímou agresí. Akce se zúčastnilo 16 týmů psovod-pes a škála plemen byla rozličná – namátkou zlatý retrívr, australský ovčák, border kolie, mops, československý vlčák, rhodéský ridgeback, bedlington teriér a další. Po úvodním seznámení proběhlo první kolo – ke každému přihlášenému psovi byl přiřazen komunikační partner, se kterým se potkal nejdříve přes plot, a pokud oba psi měli zájem, otevřela se branka. 

Mohli jsme vidět hru psů, ale i ignoraci, vyhýbání se navzájem, různé strategie – oddělení druhého psa od jeho majitele, vběhnutí mezi skupinu lidí atd. Další kola byla pak plánovaná s ohledem na to, aby se přihlášený pes něčemu naučil, aby jeho komunikační partner byl pro něj přínosem. U některých psů bylo vidět velké zlepšení jen za tento jediný víkend. Je skvělé pozorovat psy, jak mezi sebou a i se svým majitelem komunikují, jen je potřeba jim „naslouchat“.

Aktuality