Zahájení nové sezony psích spřeženích v Horních Mísečkách a ve městě Abertamy

16.1.2019

 

O prvním lednovém víkendu se konaly závody psích spřežení na Horních Mísečkách a druhý víkend následovaly Abertamy.

Tratě na Horních Mísečkách jsou přes 1.000 m.n.m. a jsou pravidelně upravovány rolbou. Sněhové podmínky zde bývají výborné a stejně tomu bylo i letos. Profil tratě je skutečně náročný a prověří jezdce i psy. Závody byly zároveň i nominačními pro individuální kategorie – ve skijoeringu – pro MS konané za 3 týdny ve Francii.

Já jsem startoval v kategorii C – čtyřspřeží. Testoval jsem mladé psy, abych zjistil, jak na tom jsou rychlostně.  Mars, Ebi, Honey a Butch nezklamali a dojeli si i přes jedno špatné odbočení z tratě pro 2. místo.

Druhý lednový víkend se mělo konat MR a nominační závody pro čtyřspřeží na MS ve Francii v Abertamech. Tyto statusy nakonec musel pořadatel pro sněhovou kalamitu odvolat a odjel se jen klasický závod. Sněhu bylo bohužel tolik, že rolba nebyla schopna utáhnout tak vysokou vrstvu sněhu na regulérní podmínky. V sobotu se mi bořili psi i já. Jsem rád, že to psi nakonec přečkali bez zranění. V neděli se trošku oteplilo a spřežení a rolba udělali své.  Nedělní trail byl parádní a užili si ho psi i já. Vyjeli jsme si opět 2.místo.

Třetí  lednový víkend nás čeká nominace na MS v Bessans ve Francii. Pojede se opět na Mísečkách.

Tak nám držte pěsti !!!!

 

Video: 1. kolo Mísečky

 

Video: Abertamy neděle

Foto: Kačka Kulhánková

Aktuality