ME Belgie + MS Švédsko

5.12.2019

 

V polovině října jsme absolvovali velkou tour s naší psí smečkou. Nejdříve jsme měli namířeno do Belgie na ME ICF a pak nás čekal přesun do Švédska na MS pořádané federací IFSS .

Závody v Belgii se nesli pod taktovkou hurá neprš��, jen mrholí. A skutečně celou dobu, kterou jsme zde trávili pršelo a pršelo. Zde jsem závodil v kategorii koloběžka s jedním psem (veterán). Pejskům, kteří zde nezávodili, ale čekali na závody do Švédska nešlo vysvětlit, že trénovat tady v tom počasí se Moc nedá 🙂 Musel jsem vyrazit tedy i s ostatní smečkou na tuto bahnitou trať.  Pro mě, to na druhou stranu mělo velkou výhodu, že jsem si terén a trať dobře zmapoval na závody.

Pro závody s koloběžkou jsem si vybral Butche a musím ho velmi pochválit. Jeho sílu v bahně a v kopcích jsem moc a moc ocenil a hlavně díky němu a i mým historickým zkušenostem z downhill závodů jsme se probojovali na 3 místo na ME 🙂 

Přesun do Švédska jsme absolvovali přes noc a den a musím pejsky moc pochválit, protože to zvládli bezvadně. I cesta trajektem proběhla na jedničku. Naštěstí ve Švédsku dosti svítilo sluníčko a tak jsme se i „ohřáli“. Mistrovství světa se konalo na stejném místě jako loni v městě Nybro. Tratím v tomto běžkařském areálu skutečně není co vytknout. Krásně široké cesty s ideálním povrchem pro spí tlapky. Zde jsem nastoupil na start v kategorii DR4 (tříkola + 4 psi). Tato kategorie bývá nejvíc ze spřežení nabitá a to se i potvrdilo. Na start se zde postavilo 23 závodníků a my jsme si celkově připsali 6 místo s průměrnou rychlostí 34km/h. S výkonem pejsků jsem byl velmi spokojený, protože jsem počítal, že bude úspěch se udržet v tak nabité konkurenci do první desítky.

Málo kdy se povede srovnat tak rozdílné tratě hned další víkend. Trať v Belgii byla velmi náročná jak technicky, tak fyzicky naproti tomu trať ve Švédsku byla náročná rychlostně. Obě dvě tratě se mi každá svým způsobem líbila.

Teď už nás pomalu čeká příprava na zimní sezonu. Mezitím budu ještě na podzimních závodech na Stachově a Bělči seběhávat šestku, abychom se na zimu nominovali na Mistroství světa opět ve Švédsku 🙂

 

 

video Belgie:

https://www.youtube.com/watch?v=BeMvwxW97nQ

video ze Švédska:

https://www.youtube.com/watch?v=ykNlnHvAaN0

Foto spřežení: Veronika Lesiuková

 

Aktuality