Péče o psí tlapky v zimě

13.12.2017

 

Rádi se svým pejskem dovádíte v zimě venku a už se nemůžete dočkat, až napadne první sníh a Vy vyrazíte ven? Nebo milujete jen teplejší dny a chodíte jen na kratší procházky a výlety. Ať tak či tak, venkovní pobyt v zimě skýtá svá nebezpečí. Nenechte si zkazit zimu jednou z nejčastějších obtíží, která může Vašeho psího kamaráda postihnout, a to poranění tlapek. Může Vás oba pěkně potrápit a přitom se mu dá velmi dobře předcházet.

Pravidla pro zdravé psí tlapky:

1. Prostříhejte srst mezi polštářky, protože zadržuje sníh a vodu. Navíc dojde-li k poranění a srst se dostává do rány, působí jako cizí těleso a hojení zhoršuje.

2. Namažte tlapky mastí, olejíčkem, krémem s nízkým obsahem vody či vazelínou. Nejste-li si stoprocentně jistí, existují na trhu speciální přípravky určené právě k těmto účelům.

3. Všímejte si, kde se Váš pes pohybuje. Nejvíce škodí sůl a led. O ostré ledové hrany si pejsek tlapky snadno pořeže.

4. Po návratu ze zimní procházky či výletu omyjte pejskovi tlapky vlažnou vodou a dobře osušte! Vzhledem k tomu, že se zřejmě neubráníte pohybu po posolené cestě či chodníku, je tento bod obzvláště důležitý.

5. Zkontrolujte svému mazlíčkovi stav tlapek. Poraněný může být nejen polštářek, ale také meziprstní prostory, drápky či drápkové lůžko.

6. Pokud si všimnete popraskaných tlapek, použijte speciální botičky z neoprenu či kůže.

7. Projevuje-li se Váš pes kulháním, viditelnými změnami na tlapkách, někdy také celkovou nechutí se pohybovat, pak je čas navštívit veterinárního lékaře.

 

Pěkný výlet!

Aktuality