Závody psích spřežení – Mistrovství ČR Hradecký mid 2018

22.11.2018

O víkendu 17.-18.11. pořádal již po 18. MC Metuje závody Hradecký MID.

Tento podnik byl Mistrovstvím republiky pro MID 22 km (střední trať) i Sprint 6,3 km. Obě varianty se jedou v sobotu i v neděli a časy se sčítají. Na start se tu postavilo přes 200 startujících napříč všemi kategoriemi. Trať byla rychlá, rovinatá, se spoustou zatáček. Já jsem jel v kategorii sprint A (5-8psů na čtyřkole). Složení spřežení jsem po ME moc neměnil. Jen jsem musel Marse, který si strhnul na zahradě kůži na noze, vyměnit za Rocca. Proběhnul jsem tedy od Michala Katzera jeho tři fenky Honney, Bunny a Ebi. Moji šli Butch, Drupi a Rocco. V sobotu se mi jízda vůbec nepovedla, přesto jsem byl maximálně spokojený. Musel jsem 4x stavět, z toho 3x jsem byl dole z káry. Ovšem všechny tyto kolapsy proběhly naprosto bez potíží a psi mě poslouchali na slovo. Škoda, že to nemůžu říct i o neděli. Při předjíždění pomalejšího jezdce v kateg. SC1 (koloběžka + 1pes) jsme se spolu smotali. I když se nám podařilo celkem rychle vše vyřešit, následné motání už tak veselé nebylo. Jak psi několikrát stavěli, byli natěšení běžet, tak mě nenechali nastoupit na káru. Je těžké uvěřit, že stejné složení psů, se bude den po sobě ve stejné situaci chovat tak rozdílně. Nicméně jsem byl hodně spokojený. Psi mi běželi parádně a i přes všechny kolapsy jsme udrželi i v neděli bednu a jsme vícemistři republiky v kat. sprint A. Do MS na sněhu ve Francii mám 2 měsíce. Pokusím se spřežení pořádně seběhat.