Vytváříme co nejkvalitnější produkty s vysokou nutriční hodnotou, napomáháme zdraví zvířat a přispíváme k dlouhému a spokojenému vztahu chovatele a jeho mazlíčka.

 

Jak všechno vzniklo

Calibra – česká značka krmiv je postavená na společné práci party veterinářů, kteří byli (a jsou) zároveň nadšení kolegové a kamarádi.

Koncem 90. let minulého století se pokrokovému veterináři/manažeru Dr. Jaromíru Koudelovi úspěšně podařilo vybudovat veterinární distribuční společnost Noviko. Tato společnost vznikla z nadšení a společné práce kamarádů.

Na začátku jich bylo 7, z toho 5 veterinářů, bývalých spolužáků z Veterinární univerzity v Brně. Jednalo se o velice kreativní kolektiv, který se rychle rozrůstal tak, jak se rozrůstala firma sama.

Co pro nás z týmu Calibra
představují mazlíčci?

Přátele (takříkajíc nejlepší), členy rodiny, kamarády, parťáky, spřízněné duše – zkrátka vše, co se vám v dobrém slova smyslu vybaví. My v Calibře trávíme s mazlíčky čas v práci i mimo ni. Proto je pro nás zdraví našich/vašich psů a koček na prvním místě. Mazlíčci jsou naši největší motivací – naši rádci i kritici.

Další vývoj

Značka Calibra prošla během let značným a úspěšným vývojem. V rámci svého portfolia momentálně nabízí řadu superprémiového i prémiového krmiva, oblíbených pamlsků Joy a velmi hrdá je i na veterinární diety, jež jsou mimořádně náročné na kvalitu složení.

My z týmu Calibra jsme hrdí na to, že v současné době vyvážíme naše produkty do více než 20 zemí po celém světě. A také na to, že náš dnes již mezinárodní kolektiv se stále drží stejných hodnot a společného nadšení pro práci jako tomu bylo koncem 90. let v Brně. Stále se tak snažíme vytvářet kvalitní produkty pro mazlíčky, teď již po celém světě.

Značka Calibra

Myšlenka vlastní značky krmiv se zrodila v roce 2001. Třebaže tento záměr samozřejmě nebyl veskrze originální, zásadní rozdíl od ostatních spočíval v jasné vizi. Péče o mazlíčky a jejich zdraví byla vždy „hnacím motorem“ celého tohoto mladého veterinárního týmu, proto měli zakladatelé hned u zrodu jasno. O levné produkty s tomu odpovídající kvalitou na trhu nouze není. Žádoucí je maximálně se soustředit na kvalitu a podporovat zdravý a dlouhý život mazlíčků ve společnosti jejich chovatelů.

To se podařilo díky koordinované spolupráci týmů složených ze specialistů na výživu a zdraví zvířat, laboratorní diagnostiku, veterinárních lékařů z praxe, technologů a výrobních specialistů, designerů a dalších. Vyladěné receptury Calibry dnes pevně stojí na skvělé a dlouhodobé práci předních specialistů, např. z Vídeňské veterinární univerzity, Berlínské veterinární univerzity nebo laboratorních a vývojových pracovišť v České republice.

Historie

2001

zahájení vývoje

2004

prvních 7 receptur superprémiového suchého krmiva pro psy

2005

řada konzerv pro štěňata a dospělé psy z vepřového a hovězího masa

2006

rozšíření o 4 nové produkty v řadě superpremiového suchého krmiva pro psy

2008

první 2 dentální pamlsky pro psy

2009

redesign a modernizace loga

2009

4 nové receptury superprémiového krmiva pro psy (celkem již 15)

2010

vytvoření první prémiové řady suchého krmiva pro psy (5 receptur)

2011

vytvoření nové řady dentálních a masových pamlsků Joy

2012

superprémiové suché krmivo pro kočky

2013

masové pochutiny pro kočky a rozšíření psích pamlsků Joy

2013

nová prémiová řada suchého krmiva pro psy (6 receptur)

2014

prémiová řada psích konzerv a kočičích kapsiček

2015

uvedení nové řady granulovaných veterinárních diet

2016

zahájení prodeje vlhkého superprémiového krmiva pro psy a kočky

2016

nová superprémiová řada pro psy a kočky

2016

zahájení prodeje vlhké varianty veterinárních diet

2017

uvedení nové řady Premium

2018 Calibra VD
2018

nové receptury veterinárních diet

hovězí a zvěřina | Calibra
2018

řada konzerv Dog Premium Line

cat pouches 2019
2019

nová řada kapsiček pro kočky

Joy Multipack meat variety mix
2019

refresh řady pamlsků Joy