Výstavní akce „CHCETE NÁS“?

11.10.2018

 

Všichni milovníci psů se sešli v neděli dne 7.10.2018 v Lužáneckém parku na výstavní akci CHCETE NÁS?

Tato akce měla za úkol sehnat domov pro pejsky z útulků a to se z velké části povedlo. Jen v loňském roce díky této akci nový domov našly 4 desítky pejsků. Letos bylo přihlášených 15 útulků + Městská policie, která byla zároveň sponzorem. Celkem 56 pejsků se zde ucházelo o nalezení svého nového pánička a domova.

Spolek Dočasky vystavoval 11 pejsků a z toho 7 pejsků už o víkendu bylo v rezervaci.

Za další útulky to vychází celkem 18 pejsků v adopčním procesu. Adopční proces je vytřídění majitelů, kteří nejlépe splňují podmínky a není to proces na den. Opravdu se snaží vybírat ty nejvhodnější nové páničky. Paní Černá, předsedkyně spolku Dočasky říká, že mají dalších několik schůzek s potencionálními majiteli, kde se vybere opravdu ten nejvhodnější nový pániček pro pejska z útulku.

Této výstavní akce se zúčastnila i organizace „Chrti v nouzi“, která se věnuje záchraně závodních chrtů z Irska. Na výstavě měli i vystavené fotky pejsků, které mají v dočasných péčích po celé republice, ale nebyli reálně v Brně. A dokonce i pár těchto šťastlivců našlo svůj nový domov.

Za nás CALIBRU jsme na výstavní akci věnovali dvě palety granulí (Premium Line Adult a Premium Line Energy), darovali jsme 60 pytlůkaždý vystavovaný pejsek si odvezl pytel granulí, ty které zbyly (4 ks) si odvezl spolek Dočasky.cz

V Lužánkách se nakonec na podporu útulkům podařilo shromáždit zhruba 200 tisíc korun, což je úctihodná částka. Celá organizace, pestrý a zajímavý program, které doprovázelo příjemné podzimní počasí mělo velký úspěch. A zde se můžete podívat na pár fotografií z Lužánek: 

Aktuality