Veselá Mathilda

27.6.2017

 

V sobotu 17. června 2017 se konal již 2. ročník soutěže „Veselá Mathilda“. I tentokrát se vše odehrávalo v Praze na Náměstí Míru a v jeho okolí. Nevidomí závodníci spolu se svými čtyřnohými pomocníky přijeli z různých koutů ČR, aby vzájemně poměřili svoje síly a schopnosti svých vodicích psů.

Trasa měla zhruba 800 m. Soutěžící chodili podle předem připraveného itineráře, který se před závodem museli naučit nazpaměť.
Rozhodčí-cvičitelky bodovaly výkon vodicího psa – např. vyhledání schodů, přechodů, dveří, označování chodníků a obrubníků, odbočování na povel, vyhýbání se překážkám v běžném městském provozu. Hodnocena byla také spolupráce člověka a jeho vodicího psa.

Na trase se také plnily další úkoly, které si pro účastníky připravila děvčata z Tyfloservisu. Na jednom stanovišti měl závodník odložit psa, jít sám s bílou holí odvézt dětský kočárek s dítětem (panenkou) na určité místo a předat ho sociální pracovnici. Na dalším stanovišti bylo úkolem spárovat dvojice shodných předmětů (hmatové pexeso) ve dvouminutovém časovém limitu. Soutěžní trasa i jednotlivé úkoly velmi připomínaly situace z reálného života. Každý soutěžící měl na zvládnutí trasy a splnění úkolů maximálně hodinu. A body se při soutěži nejen získávaly, ale i odebíraly, takže to bylo opravdu napínavé.

Vítězkou letošního ročníku se stala Zuzana Kynclová s Grétou, na 2. místě byl Milan Melichar a jeho pes Witto a na 3. místě se umístil Jaroslav Trnka s Hebbi.

Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže se účastnila paní hraběnka Mathilda Nostitzová. O příjemnou atmosféru se postarala i country kapela Bílé Skály.

Celou akci zaštítila starostka MČ Praha 2 paní Jana Černochová.

Moc děkujeme!

Aktuality