Nové naděje v akci aneb AGILITY rok Linkových

21.11.2019

 

Již šestým rokem naše značka Calibra sponzoruje rodinu Linkovou (Evu, Romana a jejich dceru Terezku). Celá rodinka se řadu let věnuje agility. Nejdříve měli jen jednoho pejska, ale Agility jim obrátilo jejich životy doslova naruby a nyní mají několikačlennou smečku, se kterou jezdí po závodech (závodí dokonce i jejich dcera, která jde ve šlépějích svých rodičů).

Co jim přinesl rok 2019? A co chystají do budoucna? To se dočtěte v tomto článku od Evy Linkové:

I když rok 2019 ještě nekončí, můžeme s radostí říci, že naše plány vyšly a my moc doufáme, že budou vycházet i nadále.

Oba naši mladí psi, border kolie Doyle /Call me Doyle from Valachian Highlands/  a Bodie /Cool Runnings of Monpej/) letos na jaře skutečně zahájili svojí závodní kariéru a prvním závodním rokem prošli se ctí.  Oba zaběhli a úspěšně složili několik zkoušek LA1, oba mají splněné podmínky pro přestup do vyšší výkonnostní kategorie LA2, ve které začnou závodit na jaře 2020.

Doyle zahájil závodní kariéru s Romanem, se kterým společně splnili kritéria pro přestup do vyšší výkonnostní kategorie LA2 a na různých závodech se dokázali umístit na bedně i v otevřených bězích. Asi největším úspěchem letošního roku bylo VYHRANÉ FINÁLE Velké Zvičínské.

O prázdninách pak Doylik začal závodit se svojí malou paničkou Terezkou /11 let/, se kterou (pokud se kvalifikační pravidla nezmění) již mají splněná kritéria pro start na Mistrovství České republiky agility mládeže v roce 2020 a splnili kritéria pro přestup do vyšší výkonnostní kategorie LA2.

Bodie, který závodí s paničkou Evou, má, krom splněného kritéria pro přestup do výkonnostní kategorie LA2, několik zajímavých umístění v otevřených bězích, jeho nejlepším výkonem v první závodní sezoně bylo 1. místo v jumpingu na otevřeném Mistrovství České republiky Australských keplií a Welch corgi v Kosmonosech.

Svoji velmi úspěšnou závodní kariéru v polovině roku naopak ukončil náš borderák Coudy /Coudy Dycou od Zlatonosné říčky/. Nemohli jsme si nevšimnout, že, ač je Coudík ve svých 11 a půl letech pro agility stále zapálený a nadšený, naplno odběhané závodní běhy už viditelně nesvědčí jeho zdraví, jsou příliš velkou zátěží pro jeho pohybový aparát a rozhodli jsme se dopřát mu zasloužený důchod, který prožívá, společně s námi, velmi aktivně.

Pro rok 2020 máme cíle už o něco vyšší, plánujeme starty na větších závodech, budeme se snažit s našimi psy kvalifikovat na Mistrovství České republiky v agility.

Pokud vše půjde dobře zahájí na začátku léta svoji agilitní kariéru i náš nejmladší pes, belgický ovčák tervueren Darwin Deabei, který se momentálně na svoje první závodní vyběhnutí poctivě připravuje.

Děkujeme, že naše pejsky a jejich sportovní výkony podporuje formou sponzoringu v podobě kvalitního krmiva CALIBRA, moc si toho vážíme.

 

My děkujeme za krásnou zpětnou vazbu a moc se těšíme na další úspěchy rodiny Linkovy nejen v příštím roce 🙂

 

Foto: archiv rodiny Linkovy, Nikol Pospíšilová, Lucie Pejzlová

 

 

Aktuality