BĚHEJME A POMÁHEJME ÚTULKŮM

8.10.2019

 

Poslední zářijová neděle proběhla v duchu pomoci útulkům z brněnského okolí. Projekt „Běhejme a pomáhejme útulkům“ se v Brně uskutečnil již potřetí (letos poprvé na stadionu za Lužánkami).

Dostali jsme možnost se akce zúčastnit a našim hlavním úkolem bylo zajistit pejskům drobné občerstvení. Dostali na výběr ze všech našich receptur superpremiové řady krmiva a samozřejmě dostatek vody! Ze začátku to vypadalo, že se snad pejskové stydí nabídnout z námi nachystaných misek (a také je trošku krotili jejich páníčci, aby si před během moc nenaplnili bříška). Ovšem později, po absolvování běhu kolem stadionu,  pejskům už nic nebránilo a předháněli se, kdo se k misce dostane jako první! Naštěstí jsme byli připravení a měli jim co nabídnout! Z našich čtyř příchutí – kuře, kachna, losos a jehně – si totiž vybere úplně každý 😉 Jako „sladkou tečku“ od nás každý pejsek dostal ochutnat pamlsek JOY, který všem udělal asi největší RADOST!

Ale aby naše reportáž nebyla jen o jídle, necháme prostor paní Barboře Polákové, která se svými přáteli celou akci připravila:

Akce se vydařila určitě především díky krásnému počasí! I přes to, že jsme nemohli běh uspořádat v lužáneckém parku (jako předchozí dva ročníky), myslím, že stadion byl hned druhá nejlepší varianta. I když prostředí není pro pejsky tolik přirozené  jako park, ohlasy lidí byly skvělé a dle jejich slov byla akce moc příjemná, což nás velmi těší! Jelikož se v parku do budoucna s podobně velkými akcemi nepočítá, vypadá to, že se zase další roky sejdeme buď opět na stadionu nebo na nějakém zcela novém místě… uvidíme. Každopádně, jako vždy – jde tu o pejsky a o pomoc dobré věci a to je pro nás to nejdůležitější 🙂

A teď trochu čísel: Na akci přišlo kolem 500 lidí, rozhodně přišlo mnohem méně lidí než minulý rok, ale i tak účast byla skvělá a tak stejně částka, která se podařila vybrat. Na stadionu se vybralo 49.200 Kč a spolu se sponzorskými dary to dohromady vyšlo na 89.200 Kč!

Tyto peníze jsme věnovali třem útulkům z okolí Brna a to Dočasky.cz, útulek TibetTlapky na cestě.  Děkujeme!

My za Calibru budeme poctěni, pokud nám příští rok opět přijde pozvánka na brněnské „Běhejme a pomáhejme útulkům“ a rádi se zúčastníme, ať už to bude na jakémkoliv místě!

 

Aktuality