STAROST A RADOST STARAT SE O PSÍ SMEČKU

Jsme rádi, že nás opět oslovil pan Tobiášek, který se rozhodl přes náš web odstartovat svůj nový blog o svém fungování s celou smečkou 9-ti psů. Touto cestou se dozvíte jak celá naše spolupráce s panem Tobiáškem vůbec vznikla, jak vlastně po 10-ti letech pokračuje a jaká je to starost a radost starat se o psí smečku.

… kdy a jak to vlastně začalo?

Před několika lety jsme se dohodli s panem Michalem Tobiáškem, přezdívaným „Tobi“ na dlouhodobé podpoře ve formě krmiva Calibra pro jeho čtyřnohého parťáka. Z jednoho čtyřnohého parťáka se během let stala celá psí smečka a z Tobiho se stal velmi úspěšný musher v celosvětovém měřítku. Naše spolupráce je příjemná nejen proto, že podporujeme skvělého sportovce, který nás úspěšně reprezentuje ve světě. Ale ještě příjemnější je to pocit, že na jeho úspěších se podílejí čtyřnozí chlupáči, kterým dodáváme krmivo naši značky Calibra. Pevně doufáme, že vzájemná spolupráce bude pokračovat v podobném duchu dalších x let :o)

… a pár vět úvodem od Tobiho

Protože mě Calibra podporuje více jak 10 let a shodou okolností jsme se loni rozhodli navýšit naši smečku o dalších 5 psů (letos o dalšího) a přejít tak do spřežení, rozhodl jsem se psát tento blog. Od letošního roku totiž už nebudu jezdit nejen 1-2 psy s koloběžkou a příležitostně čtyřspřeží, ale přecházím do spřežení (4 nebo 6 psů/kára, saně). Rád bych tady ukázal, jak se s devíti psy žije obecně. Dočtete se zde, nejen o závodech a trénování, ale co všechno potřebujete pro závodění se psím spřežením, jak se psům (a samozřejmě i naší čtyřčlenné rodině) žije na závodech, doma, dovolené apod. Čekejte fotky a videa ze závodů, snad i úspěchy, ale i zklamání. To k závodům se psy patří, psi nejsou stroje.

Podporujeme

 • Spolek Arnicanis pomáhat duším

  Rádi bychom vám touto cestou představili Spolek Arnicanis pomáhat duším, se kterým jsme začátkem letošního roku navázali spolupráci.  Cílem Spolku…

  Číst více
 • Příběh zachráněného Charlieho z útulku

    Rádi bychom Vám ukázali, jaké mohou mít pejsci v nesnázích štěstí, když se jich ujme dobrá duše a rázem jim zpříjemní…

  Číst více
 • MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

  My v Calibře jsme se rozhodli podpořit projekt proti Množírnám. Proč? Protože si myslíme, že osvěta je jeden z důležitých nástrojů při boji proti…

  Číst více