MŮŽE SE TO STÁT I VÁM

3.1.2019

 

My v Calibře jsme se rozhodli podpořit projekt proti Množírnám. Proč?

Protože si myslíme, že osvěta je jeden z důležitých nástrojů při boji proti těmto subjektům týrajícím zvířata. Když nás oslovil Spolek na ochranu opuštěných zvířat s nabídkou kampaně MŮŽE SE TO STÁT I VÁM, velmi rychle jsme měli jasno – tohle smysl má!

Co jsou to MNOŽÍRNY a na co si dávat pozor?

 

 

CHCETE POMOCI I VY?

Podpořte s námi aktivity Spolku na ochranu opuštěných zvířat

CHCI PODPOŘIT SPOLEK ZDE

Nelegální obchod se zvířaty je po prodeji zbraní a drog třetí nejvýnosnější černý byznys na světě. Česká republika patří v tomto směru bohužel k předním velmocem.

Kampaň Spolku na ochranu opuštěných zvířat „MŮŽE SE TO STÁT I VÁM“,  poukazuje na rizika, jimž se zájemci o čistokrevné psy bez průkazu původu vystavují, stejně jako na hanebné praktiky, které nevědomky finančně podporují.

 

 

 

 

 

 

JAK NENALETĚT MNOŽITELI

 1. Když má prodávající více různých inzerátů s krásnými štěňátky, buďte ostražití.
 2. I když jsou u inzerátů různá telefonní čísla (někteří množitelé a jejich překupníci mají několik SIM karet), různí pejsci jsou foceni ve stejném prostředí, štěňata jsou třeba vždy v jednom košíčku nebo na stejné dece.
 3. Štěně bez průkazu původu (PP), má rodiče s PP. To je obvyklá lživá informace množitele. Pokud jsou oba rodiče s PP, pak by měl prodávající důkladně vysvětlit, proč štěně PP nemá. Může se jednat o genetickou vadu, ale spíše o lež.
 4. Mini plemena neexistují! Pokud koupíte např. miničivavu, tak je drobná, protože je mladá a byla odebrána fence předčasně. Tedy bez vytvořené imunity, slabá a náchylná k nemocem. Množitelé dobře vědí, že zákazníci chtějí maličké pejsky.
 5. Poctivý chovatel nikdy nenabízí štěně mladší 50 dnů, je to nezákonné.
 6. Když se pejsek přisaje k vašemu prstu, jde o sací reflex, který má maličké psí miminko a má být ještě u matky.
 7. Prohlédněte, zda už má štěně zuby. Prořezávají se až ve třech týdnech, a to je příliš brzy na koupi.
 8. Pejsek s vámi bude mnoho let, věnujte tedy čas jeho koupi. Prodávající by se měl zajímat, kam se jeho štěně dostane, a tak přivítá, že se budete chtít podívat, kde štěně žije a jak se chová.
 9. Množitel má vypracovanou taktiku, protože psi mu vydělávají spoustu peněz a bude mít mnoho důvodů, proč byste neměli vidět, kde psy chová.
 10. Nejčastěji vám bude chtít štěně sám někam dovézt. Na parkoviště, k obchodnímu centru nebo na benzínovou pumpu. Nepřistupte na to! Je jasné, proč nechce ukázat, kde psa chová.
 11. Trvejte na kupní smlouvě a buďte obezřetní, pokud je štěně neobvykle levné.
 12. Ze zákona je povinné psa očipovat, nekupujte psa bez očkovacího průkazu s dokladem o čipování, očkování a odčervení. Čipování potvrzuje, že psa viděl veterinář a ten vyznačí původ v očkovacím průkazu.

 

Více najdete na webu Spolku na ochranu opuštěných zvířat