Příběh zachráněného Charlieho z útulku

8.2.2019

 

 

Rádi bychom Vám ukázali, jaké mohou mít pejsci v nesnázích štěstí, když se jich ujme dobrá duše a rázem jim zpříjemní jejich doposud nelehkou životní cestu. Jeden takový příběh se šťastným koncem vám budeme vyprávět.

Pejsek jménem Charlie, který pochází z rumunského útulku Hunedoara, byl zachráněn z listiny smrti, díky organizaci POMÁHAME ZVÍŘATŮM V NOUZI BEZ HRANIC (WE HELP ANIMALS IN DISTRESS WITHOUT B) a díky paní Romaně je teď z něj krásný a hrdý pes.

Jak celý příběh Charlieho začal, a jak pokračuje dodnes, nám popíše hlavní hrdinka tohoto příběhu Romana Mouková, která Charlieho zachránila:

 

 

Charlie 2

Chtěli jsme si s partnerem pořídit pejska a rozhodli jsme se, že pomůžeme nějakému z útulku. Náhodně jsem narazila na FB stránky POMÁHAME ZVÍŘATŮM V NOUZI BEZ HRANIC (WE HELP ANIMALS IN DISTRESS WITHOUT B). Našli jsme tam plno pejsků, kteří hledali nový domov, proto jsme napsali správkyni FB skupiny Šárce Dolečkové, zda by nám nepomohla vybrat. Paní Dolečková nám poslala pár pejsků, včetně Charlieho. Ten byl tehdy zhruba 12 měsíců starý. Když jsme ho viděli na fotkách, hned jsme si ho zamilovali.

Pejska jsme si zamluvili a začali se domlouvat na termínu příjezdu do Česka. Charlie k nám dojel 6. 1. 2018, vyzvedávala jsem ho s mojí kamarádkou Petrou Pořickou, která pracuje v české značce krmiva Calibra.
Pejsek byl pohublý, s oděrkami v podpaží, ale s tím jsme počítali, protože jsme věděli, že situace psů v Rumunsku je děsivá. Mají tam málo organizací a dobrovolníků a psi jsou  toulaví a zubožení. 

Hned jsme  raději jeli na veterinu, přece jen měl za sebou dlouhou cestu. Charliemu byla diagnostikována podvýživa a oděrky, které byly možná způsobeny  špatným postrojem. Vážil 20,3 kg.

Po konzultaci s veterinářem nám byla doporučena Calibra. Díky Peti Pořické, která mi  poradila s dávkováním a jaké Calibra granule vybrat, nám Charlie začal krásné nabírat.

Postupně jsme ze štěněcích granulí přešli na granule pro dospělé. Nejvíc mu chutnají Dog Adult Large Breed/Lamb & Rice. Po 13 měsících s Calibrou nám váha ukazuje 48,9 kg a stále stoupá nahoru. :-)

Jsme rádi, že i naše značka Calibra má podíl na současném stavu a vitalitě Charlieho.

Kéž by bylo více takových pejsků, které se podaří zachránit a zajistit jim láskyplnou péči tak, jak má nyní náš velký bojovník Charlie !!!!!